W szczególności w epoce, w której śmierć dzieci jest obecnie stosunkowo rzadka, niektórzy rodzice tworzą dość duże świątynie przy grobie dziecka, ozdabiając je zabawkami, dzwonkami wiatru, posągami aniołów i cherubinów itp. jako przejaw ich żalu, dodając z czasem przedmioty do sterty przedmiotów na grobie.

Kremacja przesądy ludowe

Władze cmentarne muszą starać się radzić sobie z takimi sytuacjami z wyczuciem, ponieważ w grę wchodzą silne emocje. Jednak oprócz własnych problemów z utrzymaniem takich „sanktuariów”, rodziny z grobami w okolicy często skarżą się na „bałagan” władzom cmentarnym, ponieważ ich zdaniem narusza on godność grobów rodzinnych. Dlatego władze cmentarne muszą znaleźć rozwiązanie satysfakcjonujące obie strony. Więcej na temat kremacji na: Kremacja w Polsce na tle światowych statystyk.

kremacja

W wielu krajach cmentarze są miejscami, w których istnieją zarówno przesądy, jak i legendy, wykorzystywane zazwyczaj w porach nocnych jako ołtarz podczas obrzędów czarnej magii lub podobnie potajemnych wydarzeń, takich jak oddawanie czci diabłom, bicie grobów (preferowane są złote zęby i biżuteria), ekscytujące spotkania seksualne lub nadużywanie narkotyków i alkoholu niezwiązane z aurą cmentarza (zob. poniżej).

Legenda o zombie, romantyzowana przez Wade Davisa w wężu i tęczy, nie jest wyjątkowa wśród cmentarnych mitów, ponieważ uważa się, że na cmentarzach czarownice i czarownicy dostają czaszki i kości potrzebne do ich złowieszczych rytuałów.
W afro-brazylijskich mitach miejskich (takich jak Umbanda) występuje charakter luźno związany z cmentarzami i ich aurą: Zé Pilintra (w rzeczywistości Zé Pilintra jest bardziej związana z czeskością i życiem nocnym niż z cmentarzami, w których króluje Exu Caveira lub Exu Cemitério, podobnie jak Voodoo Baron Samedi).

Kremacja przesądy historyczne

Kremacja to spalanie, odparowanie i utlenianie zwłok do podstawowych związków chemicznych, takich jak gazy, popioły i fragmenty mineralne zachowujące wygląd suchej kości. Kremacja może służyć jako rytuał pogrzebowy lub pogrzebowy jako alternatywa dla wtrącenia nienaruszonego martwego ciała do trumny lub kasyna. Śmieci (zwane także „kremainami” lub po prostu „popiołem”), które nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, mogą być grzebane lub przerywane w miejscach pamięci lub cmentarzach, mogą być zatrzymywane przez krewnych i rozproszone na różne sposoby.

Kremacja jest alternatywą dla pochówku lub innych form usuwania odpadów podczas praktyk pogrzebowych. Niektóre rodziny wolą, aby zmarły był obecny na pogrzebie z kremacją; inne wolą, aby kremacja miała miejsce przed nabożeństwem pogrzebowym lub pamiątkowym.
W wielu krajach kremacja jest zazwyczaj wykonywana w krematorium. Niektóre kraje, takie jak Indie i Nepal, preferują różne metody, takie jak kremacja na świeżym powietrzu.

Kremacja pochodzi z co najmniej 20.000 lat temu w zapisie archeologicznym, z Mungo Lady, pozostałości częściowo kremacji ciała znaleziono nad jeziorem Mungo, Australia.
Alternatywne rytuały śmierci, kładące nacisk na jedną z metod usuwania inhalacji ciała (zakopanie), kremacji lub ekspozycji, przechodziły przez okresy preferencji na przestrzeni dziejów.